недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Испробајте го најдобриот пијалак за оваа зима

Овој топол пијалак е дело на американската блогерка, Кајли Мишел и спојува две од најомилените состојки на светот – чоколадо и црвено вино.

За да го приготвите ќе ви бидат потребни топло чоколадо, млеко и црвено вино (по можност Cabernet Sauvignon).

Стопете 60 гр. црно чоколадо во 350 мл жешко млеко. Кога чоколадото ќе се растопи во млекото додадете 250 мл вино и вашиот пијалак е готов за консумирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top