среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Испробајте го најдобриот пијалак за оваа зима

Овој топол пијалак е дело на американската блогерка, Кајли Мишел и спојува две од најомилените состојки на светот – чоколадо и црвено вино.

За да го приготвите ќе ви бидат потребни топло чоколадо, млеко и црвено вино (по можност Cabernet Sauvignon).

Стопете 60 гр. црно чоколадо во 350 мл жешко млеко. Кога чоколадото ќе се растопи во млекото додадете 250 мл вино и вашиот пијалак е готов за консумирање.

Top