вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 101 ново

Се венчале Филип и Александра: Брена стана свекрва

filip2

Стефан Живоиновиќ се шокирал кога видел дека пејачката го мемеорирала неговиот брат во телефонот под името „Маж ми“.

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ се венчале! А дека се маѓ и жена знаат само тие двајцата, а неодамна дознал и Стефан, братот на Филип, средниот син на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ.

stefan-zivojinovic-aleksandra-prijovic-filip-zivojinovic-lepa-brena-foto-1477260209-1019017

Во телефонот пејачката го завела Филип како „Маж ми“, а тој неа како „Жена ми“.
На забава на која сопственичката на Гранд пеела „Јас немам друг дом“, Александра му се јавила на Филип и му пеела, Ѝ се придружил и деверот, кој бил изненаден кога видел како е запишан Филип во именикот. 
stefan-zivojinovic-aleksandra-prijovic-filip-zivojinovic-lepa-brena-foto-dam-1477260209-1019015
-Маж, а, маж?! Маѓ и жена, мачка печена! Ви честитам, фала што ни јавивте, се пошегувал Живоиновиќ и ѝ запалил цигара на снаата, а фолкерката додала.
-Филип ми е маж, чисто да се знае! А ти, малечок подобро помогни ми да му отпееме уште една песна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top