недела, 20 мај 2018 | Вести денес: 84 ново

Нов хит на социјалните мрежи: Црна лимонада

Темен пијалак, вообичаено нарекуван „црна лимонада“, е новиот интернет хит, што со голема брзина се шири на социјалните мрежи.

limonada2

Тоа всушност е лимонада што во себе содржи активен јаглен од кокосово дрво, кој и ја дава црната боја на напитокот.

Активниот јаглен се таблети што се продаваат и во аптеките, но за во „црната лимонада“, се потребни една таква таблета, малку повеќе вода, сок од лимон или лимета и засладувач, на пример – мед.

Пијалакот е одличен за детокскација и слабеење, а и за утрата по „бурни“ ноќи со многу алкохол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top