четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 103 ново

Сончев викенд пред нас, промените доаѓаат од вторник

Во раните претпладневни часови во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Преку денот ќе преовладува сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири  до 13, а дневната од  14 до 20 степени.

Во Скопје претпладне ќе има умерена облачност, а попладне се повеќе сончеви периоди.  Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од седум до 17 степени.

Во недела ќе има позначителен пораст на дневната темпеартура.

Потоа до средината од работната недела ќе има повремени врнежи од дожд поинтензивни од вторник попладне и во среда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top