вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Метју сее смрт пред себе (фото и видео)

Бројот на жртвите од ураганот Метју на Хаити се зголеми на 478 лица, по добивањето на информации од оддалечени области, кои поради тропската бура беа отсечени од светот.

145846046657f796de8d680589927752_v4_big

Околу 61.500 луѓе се уште се сместени во засолништа.

119638515357f796dfe52f9407692763_v4_big

По опостушувањето на Хаити, ураганот Метју помина утрово над источниот брег на Флорида со силни пропратни ветрови, кои достигнуваат до 195 км/ч, и поројни дождови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top