понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Страшна снимка: Патнички авион влетува во бурата која пустоши низ Америка

Иако ураганот Метју предизвикува големо внимание поради разорните последици кои ги остава зад себе, има и такви кои својата доза адреналинска инјекција ја добиваат бркајќи токму вакви бури.

6

Така на профилот „Ловец на урагани” на „Твитер“ била објавена снимка од кокпилот на авионот додека биле во самиот центар на ураганот Метју.

Бројот на загинати во ураганот расте од час во час, поради пријавувањата на луѓе од помалите места и села кои со денови биле отсечени од светот, а кои дури сега ја пријавуваат моменталната состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top