вторник, 17 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Епицентарот на 5 км од Сопиште – повторно земјотрес во Скопје

Земјотрес со интензитет од 2,7 степени е регистриран во околината на Скопје, на 5 км од Сопиште, во 12.57.

Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил на длабочина од 5 километри.

Последниот месец во Македонија имаше серија земјотреси, од кои најсилниот беше регистриран во Скопје со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

 

zemjo

Top