четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 103 ново

Од утре темепратури под нула: Македонија ќе ја зафати поларен бран

Подгответе се, од утре Македонија ќе ја зафати поларен бран, утринските температури ќе паднат под нулата.

Се очекува и локален дожд, особено во северните делови.

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со слаб до умерен дожд и значително постудено. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 13, а дневната од 14 до 23 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен повремен дожд и со повремено засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

Во среда ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значително спуштање на дневната температура.

Во среда и во четврток ќе биде сончево со мала до умерена облачност и се постудено, а во петок ќе настапи ново наоблачување со врнежи од дожд.

%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b3%d0%bd%d0%be%d0%b7%d0%b0

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top