понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Трамп падна ниско: Ја имитираше и се потсмеваше на здравјето на Клинтон (Видео)

Хилари Kлинтон треба да се бори за многу работи, а не може да направи 15 чекори и да стигне до автомобилот. Републиканскиот кандидат Доналд Трамп не само што се исмеваше со здравствената состојба на неговата противканидатка, туку отиде и чекор подалеку…

tramp

Тој почна да ја имитира Клинтон како се тетерави, потсетувајќи на минатомесечниот инцидент кога нејзе и се слоши за време на одбележувањето на годишнината од 11­ септемвриските напади.

Таа сега се одмора дома и се подготвува за следниот говор, кој ќе го одржи за два ­ три дена и
ќе трае 15 минути, се исмеваше Трамп за време на говорот во Пенсилванија.

Top