вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 43 ново

Брена му даде 50000 евра на матуранотот Виктор да почне да работи, а тој избра необичен бизнис

Виктор им бараше на родителите пари за да започне со приватен бизнис, а тие се сложија да вложат, вели извор близок на семејството

 

Lepa Brena, Viktor Živojinović
Младиот Виктор Живоиновиќ, за кого пролетта Брена и Боба го организираа роденденот на деценијата, наводно одлучил да отвори наргиле-бар во центарот на Белград, а за да започне со бизнисот неговите родители му дале 50.000 евра.
По матурата најмладиот Живоиновиќ пронашол простор во центарот на Белград и планира да го опреми по светски стандарди.

Foto: Marko Todorović
– Кога матурира, Виктор се мислеше со што да почне да се занимава, што да рпаботи, а со оглед на тоа што обожава кафулиња и ноќни клубови, му текна дека е добро да отвори наргиле-бар, зашто последниве години се многу популарни во Србија. Брена и Боба се сложија со неговиот избор.

😎

A photo posted by Viktor Zivojinovic (@viktorzivojinovic) on


Виктор барал поголем простор за да можат посетителите да го почувствуваат духот на Блискиот Исток. Планира да вработи и танчарки, кои ќе направат вистински хаос, вели пријател на Живоиновиќи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top