недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 11 ново

Мачор преживеа перење во машина

мацка

Мачорот Боби во куќата на својата сопственичка имал обичај да влегува во машина за перење, меѓутоа сосема случајно завршил затворен во неа, а после перење на 60 степени и центирифуга, како што велат експертите, невидено досега преживел. Сепак веќе не се доближува до овој домашен апарат.

Сопственичката вели дека љубимецот секогаш го вадела кога ја вклучувала машината, но мачкината љубопитност веројатно го натерала кришум да влезе во машината. Таа не го видела и ја вклучила.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top