понеделник, 25 јуни 2018 | Вести денес: 21 ново

Тешка сообраќајка вечерва кај Росоман

сообраќајка1Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа којашто вечерва се случила  кај бензинската станица на патот од Росоман кон Градско,  потврдија од Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом од Кавадарци.

Како што информираа оттаму, тројца потешко повредени патници се однесени во болницата во Велес, а двајца со полесни повреди во општата болница во Кавадарци

– Во сообраќајната несреќа учествувале две возила од кои едното од Росоман, а другото од селото Паликура, Росоманско. Интервениравме со медицински персонал и две наши возила, наведуваат од Службата за итна медицинска помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top