сабота, 21 април 2018 | Вести денес: 44 ново

Молитва за крај: Исидора Бјелица објави фотографија од последната терапија (фото)

Откако Исидора Бјелица на почетокот на март ги израдува сите кога објави дека по повеќегодишна борба со рак и се повлекле  метастазите, писателката на својот профил на Инстаграм сподели фотографија од последната  терапија во болница.

isodora bjelica01_RAS_foto emil conkic_1000x0

До фотографијата кора расплака многумина, Исидора напишала:„Една мала заедничка молитва за да ова биде последната терапија и болеста никогаш повеќе да не се врати“.

isidora

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top