недела, 27 мај 2018 | Вести денес: 1 ново

Катица Јанева се посвати со висок функционер на СДСМ (ФОТО)

Ќерката на Катица Јанева се омажи за син на висок фунционер на СДСМ.

Kejty Jan

Како што дознава ТВ НОВА, Емилија Јанева, ќерката на специјалната јавна обвинтелка, пред неколку дена стапила во брак со Петар Поцков, синот на Сашо Поцков, кој од септември 2013 година е на функцијата Претседател на Општински Округ СДСМ Гевгелија, откако претходно беше носител на Советничка листа на СДСМ на локалните избори во 2009 година. Потоа, Сашо Поцков станува советник во советот на општина Гевгелија и истата функција ја извршува до март 2013.

-1 Antonija Pockova

На социјалните медиуми можат да се видат слики од нивната свадба кои гласат „Невестата сега е дел од нашата фамилија“.

12998670_874461572679724_8999036350674050906_n

„Не можам во април, имам приватни обврски, ќерка ми ќе прави свадба“, беше едно од образложенијата на Јанева изминатиот месец кога стануваше збор за закажување на датумот за следното рочиште за „Пуч“ кога како причина за одложувањето на рочиштето за случајот „Пуч“, ја наведе семејната веселба на нејзината ќерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top