четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 134 ново

Исчезнале две штитенички од Домот „25 ти Мај“

policija noke
Социјален работник во Домот „25 ти Мај“, вчера во полициската станица во чаир пријави дека во петокот од домот во непознат правец се одалечиле две нивни штитенички на возраст од 17 и 13 години.

МВР соопшти дека се превземаат мерки за пронаоѓање на исчезнатите девојчиња.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top