понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 46 ново

Која е свекрвата на Карлеуша?

blic plusСрпски магазин го посетил селото во кое живеат родителите на Душко Тошиќ, познатиот фудбалер од Србија и сопруг на Јелена Карлеуша.

И додека Јелена секојдневно се фали со нов пар штикли или скапо парче облека, иако Душко им изградил вила на своите родители, сепак тие живеат во старата куќа на село и водат скромен живот, далеку од камерите и луксузот кој го имаат Јелена и тој.

Според зборовите на соседите, дивата често ги носи децата кај баба и дедо на село.

-Доаѓаат, кога се тука, доаѓаат. не можам ништо повеќе да ви кажам. Не сакам да биде дека јас нешто сум раскажувала- рекла свекрвата на Карлеуша која не сакала да се спречка со снаата.

Соседите пак, за разлика од неа, ги отвориле устите.

-Таа тука е сосема природна, не би ја препознале- посочуваат за медиумите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top