среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

По навредата на жените на стечајците, СДСМ удри и по пратеничките


Нечовечка, некултурна и безобразна е изјавата на портпаролот на СДСМ , Петре Шилегов со која ја нападна пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Владанка Авировиќ.

Но, ваквата изјава не беше единствена. СДСМ удри и по жените на стечајците на истиот арогантен и навредлив начин.

Со ваквите безобразни изјави и крајно некултурен политички речник на челниците на најголемата опозициска партија, станува јасно дека СДСМ може да глуми многу работи, но секогаш на крај излегува на виделина нивното вистинско лице и карактер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top