сабота, 26 мај 2018 | Вести денес: 68 ново

Познат мексикански наркобос ѝ се закани на ИД

770703

Познатиот мексикански наркобос, Хоакин Гусман Лоерa, се закани на терористичката група Исламска држава, соопшти интернет порталот „Картел блог“.
Според сајтот, лидерот на „Синалоа“ збеснал откако дознал дека исламистите уништиле дрога што ѝ припаѓала на мексиканската криминална заедница.
Не се прецизира каде би можеле терористите да ја уништат дрогата, но во последните години најголемите картели од Латинска Америка почнаа да прават бизнис на Блискиот Исток.
Во пораката се вели дека терористите ќе платат ако продолжат да се мешаат во работите на наркобосот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top