понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

(ФОТО) Јохан Тарчуловски го бакнал македонското знаме по излегувањето

Фотографиите се сликани неколку минути откако Тарчуловски го напуштил затворот во Диц.

Веднаш по излегувањето и трогателната средба како слободен граѓанин со својата сопруга Соња, Јохан го бакнал македонското знаме.

johan-520

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top