понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Дунавка „удри“ по Џамбазов: Јас мис во Кралството Тајланд, ти ништо во с.Слепче

naslovna-dunavka

Повеќето не ја знаат, а оние кои ја знаат ја знаат по „брилијантниот српски јазик“ и срамното парадирање за време на изборот на Мис гранд интернешнл. Ама таа смета дека таа е некој и нешто, а шоуменот Игор Џамбазов никој и ништо.

Откако Џамбазов на својата фан страница на фејсбук го објави видеото од кое многумина Македонци се чувствуваа засрамно Дунавка Трифуновска го „возврати“ ударот:

Г-не Игор Џамбазов, немој да ми потресуваш фановите. А јас немам слабо срце како Ти. Од челик е моето. ЈАС. МИС ВО КРАЛСТВОТО ТАЈЛАНД, ТИ, НИШТО ВО С.СЛЕПЧЕ. НИЕ СМЕ ДВА РАЗЛИЧНИ ТИМА. Кога ќе те видам ќе ти ја потпишам сликава, или ке ја пратам по нашиот заедницки другар во с.Слепче . Во Новата година ти посакувам: Жена , каква што имаше некогаш кога беше нормален, Работа , каква што имаше кога беше нормален, Дом , каков што имаше кога беше нормален, и Здравјето што го имаше кога те чуваше вистинска жена. Сега немаш НИШТО, ни мобилен телефон, затоа што си НИШТО. Во години во животот кога требаше да бидеш СЕ. Сега си сам и ЛОШ пример, за сите генерации. Ама си имал фан страна, зошто е бесплатна. Поим немав , не следам лузери.

dunavka

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top