вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Научниците покажаа како ќе изгледа принцот Џорџ на 7, на 20 и на 40 години (фото)

Научниците од Универзитетот во Бредфорд благодарение на посебна технологија направиле  фотографии како во иднина ќе изгледа принцот Џорџ.

54331_kejt-i-hari-sa-bebom09-foto-northfoto_af

Интересот за британскиот принц Џорџ оди толку далеку што научниците од Универзитет во Бредфор благодарение на посебна технологија направиле фотографии кои покажуваат како за 5,15 и 25 години ќе изгледа идниот британски крал.

принц 2

Системот кој е користен анализира различни карактеристики на лицето, вклучувајќи должина и ширина на носот, како и растојанието помеѓу очите. Овие детали се комбинирани со слични делови на лицето на неговите родители и роднини, за да се добие што поуверлив резултат. Еве до што дојдоа научниците:

  1. Принц Џорџ на 7 години

џорџ7

  1. Принц Џорџ на 20 години

џоџрџ20

  1. Принц Џорџ на 40 години

џорџ40

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top