вторник, 21 ноември 2017 | Вести денес: 126 ново

Убиство во Ориент Експрес – Murder on the Orient Express

murder-on-the-orient-express

Жанр:
драма, крими, мистерија

Режија:
Кенет Брана

Актери:
Кенет Брана, Пенелопи Круз, Џони Деп, Вилијам Дефо, Џуди Денч, Мишел Фајфер, Џош Гад, Дерек Џакоби

Заработка:
13,8 милиони долари

Top