понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Тригодишно девојче од Прилеп починало од труење со храна

brzapomos2_48

Тригодишно девојче било донесено мртво во Медицинскиот центар во Прилеп. Утрово околу 8 часот во Полициската станица – Прилеп од Медицинскиот центар било пријавено дека кај нив била донесена почината тригодишна Анета Реџеповска од Прилеп. Првично докторите се сомневаат дека се работи за труење од храна.

Ќе биде извршен увид.

Top