четврток, 26 април 2018 | Вести денес: 123 ново

„Шоферот“ на дронот од Белград уапсен, ќе гледа Албанија – Србија, ама зад решетки

dronko

Исмаил Морина, кој беше иницијатор на инцидентот во Белград на мечот меѓу Србија и Албанија е упасен на еден ден пред реваншот во Елбасан и од затвор ќе го следи новиот меч на двете репрезентации. Морина е затворен поради нелегално поседување оружје, а кај него се пронајдени и 30 влезници за утрепниот натпревар во Елбасан.

Очигледно е дека Морина има добар „грб“, кога може да организира летање на дрон со знамето на Голема Албанија среде Белград, потоа и да се извлече безбедно од Србија, а да има и на располгање 30 билети за реваншот во Елбасан. Влезница на црно за утрешниот меч достигна цена и до 500 евра, а Елбасан арена има капацитет од 12.800 места.

dronka

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top