недела, 24 јуни 2018 | Вести денес: 1 ново

Албанскиот репрезентативец Лила повторно со невкусна провокација (видео)

andi lila

Албанскиот репрезентативец од редовите на грчкиот прволигаш Јанина, Анди Лила голот против Олимпијакос во поразот од 5-1 го прослави со правење на симболот на „Голема Албанија“. Тој со двете раце го направи „Големиот Орел“ кој преставува провокација за сите балкански земји.
Овој фудбалер прв го нападна репрезентативецот на Србија Александар Митровиќ на натпреварот Србија – Албанија кога напаѓачот на Њукасл се обиде да го симне знамето на „Голема Албанија“.
Од клубот пристигнува информација дека фудбалерот парично е казнет на неговиот гест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top