недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 3 ново

Наоми Кембел и на 45 години е кралица на модните писти

naomi

За време на машката ревија на Живанши, дизајнерот Рикардо Тиши ја претстави малата колекција висока мода за жени есен/зима 2015.

Наоми Кембел уште еднаш покажа дека е кралица на модните писти. 45-годишната „газела“ дефилираше во сексапилна комбинација со сако со риги и долна облека.

Меѓу малкуте женски модели во шоуто беа и Ирина Шајк, Кендал Џенер, Кендис Сванапул и Џоан Смолс.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top