недела, 22 април 2018 | Вести денес: 17 ново

Расчистен патот Охрид-Ресен преку Галичица

galicicaПатниот правец Охрид-Ресен преку Галичица (врска со Р1307 (Царина) – врска со А3 и Р1301 (Трпејца)), од месноста Корита до зимскиот центар Отешево е расчистен за сообраќај за сите возила, информира Авто-мото сојузот на Македонија.  Оттаму препорачуваат внимателно управување со возилата поради остатоци од снег и можна појава на одрони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top