вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 94 ново

Нора Шакири пред свадба

10653424_10206268956783655_8776032978743496229_n

Сестрата на пејачот Бени Шакири, новинарката Нора Шакири, пред два дена му го кажа судбоносното „да“ на своето момче. Нора и нејзиниот свршеник Марко Марковиќ се во врска неколку години.

Нора ја сподели среќната вест на „Фејсбук“ и им се заблагодари за убавите честитки на сите знајни и незнајни пријатели.

dwaegrfhjent

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top