среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Нора Шакири пред свадба

10653424_10206268956783655_8776032978743496229_n

Сестрата на пејачот Бени Шакири, новинарката Нора Шакири, пред два дена му го кажа судбоносното „да“ на своето момче. Нора и нејзиниот свршеник Марко Марковиќ се во врска неколку години.

Нора ја сподели среќната вест на „Фејсбук“ и им се заблагодари за убавите честитки на сите знајни и незнајни пријатели.

dwaegrfhjent

Top