четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 99 ново

Одмазници: Војна на бесконечноста – Avengers: Infinity War

avengers-infinity-war

Жанр:
акција, авантура, фантазија

Режија:
Ентони Русо, Џо Русо

Актери:
Роберт Дауни Џуниор, Крис Хемсворт, Марк Рафало, Крис Еванс, Скарлет Јохансон, Дон Чидл, Бенедикт Камбербач, Том Холанд, Чедвик Босман, Зо Салдана

Заработка:
10,4 милиони долари

Top