понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 81 ново

Кристина Арнаудова и „Ај кју“ го промовираа видео-записот за „Сега ми требаш ти“ (видео)

kristina arnaudovaРок-пејачката Кристина Аранудова заедно со групата „Ај Кју“ го промовираа нивниот заеднички видеоспот за песната „Сега ми требаш ти“. Како режисер се јавува Дарио Јанковиќ, а песната е од најновиот албум на Арнаудова „Земи ме“. Истата ќе се најде и на албумот на групата „Ај Кју“, кој треба да излезе наскоро.
-Драго ми е што оваа песна не ја пејам сама, како што првично требаше да биде, биејќи вака звучи стопати подобро. Драго ми е што Дарио Јанкович даде се од себе да направи добро видео – вели Арнаудова.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top