понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Ивон Величковски се` уште не ја депонирал оставката

За Лидерот на ЛП Величковски не е важна техниката на збогување со пратеничката функција и дека тоа може да се стори на пленарна седница во Собрание

ivon
Од 42 народни избраници на опозицијата, само либералот Ивон Величковски се` уште не потпишал и не ја депонирал оставката на пратеничката функција, пишува „Дневник“.

За разлика од него, сите други опозициски пратеници досега потврдиле дека се откажуваат од пратеничките функции. Претседателот на Либералната партија потврди дека се` уште не го сторил тоа. Неговото објаснување е дека моментно „не е важна техниката“ како ќе се направи тоа.

Инаку, палнот на опозиционерите е колективната оставка во Собранието да ја поднесат на дента кога ќе се одржат локалните избори, 24 март.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top