сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 54 ново

Битка на Димитар и на Франц

Продукцијата „Дрим фактори“ открива ексклузивни кадри од снимањето на најновата епизода на „Танц со ѕвездите 2“ која ќе се емитува утре (сабота, 8 март) во 20.15 часот на првиот програмски сервис на Македонската радио-телевизија.

Во седмата елиминациска емисија по ред, уште една танцова двојка ќе го напушти шоуто.

Димитар Атанасовски и Владимир Франц ќе ги измерат силите и вештините за танцување на сцената, но, за жал, по таа танцова битка, еден од нив ќе мора да го напушти шоуто.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top