недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Димитар Атанасовски – момче за сѐ (ВИДЕО)

Покрај тоа што е радио и телевизиски водител, поранешен фудбалер, правник по струка, сопственик на ПР агенција, го бидува и за танчар, но и за домаќин, Димитар Атанасовски вчера покажа дека не заборавил да свири на виолина.

Гласањето за „Танц со ѕвездите 2“ веќе е почнато, а Димитар заедно со неговата партнерка, минатогодишната победничка Јована Василева, вчера го изиграа култното танго од филмот „Мирисот на жената“ со Ал Пачино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top