вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Една од ретките изјави: Јованка Броз пред камера снимена во 1975 година

jovanka-broz-1383156709-389511

Изјавите и интервјуата на порашената прва дама на Југославија, Јованка Броз, можат да се избројат на прсти. Еден од тие јавни настапи бил во 1975 година по отворањето на детското село во Сремска Каменица.

Изјавата за радио-телевизија „Белград“ ја снимила младата новинарка Мира Адања Полак. Јованка била прилично расположена и среќна затоа што токму таа, во присуство на децата, го отворила детскиот камп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top