сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Нагло се нарушил респираторниот систем на Јованка Броз

Нагло нарушување на респираторниоит систем е причината за влошената состојба на вдовицата на Тито, Јованка Броз.

– Дојде до влошување на респиратирниот систем. Таа е примена во болница со сериозни здравствени проблеми – вели докторот од Ургентниот центар Златибор Лончар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top