четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 108 ново

Душан Кнежевиќ е нов играч на КК Работнички

knezevic

Поранешниот играч на КК Фени индустри, Душан Кнежевиќ, е нов играч на КК Работнички. Кнежевиќ вчера долетал во Скопје и денеска му е ставен на располагање на стручниот штаб на клубот од градски парк на чело со Емил Рајковиќ. Новата управа на клубот сѐ повеќе е ангажирана за доведување играчи на центарската позиција, па покрај Кнежевиќ се очекува во наредниот период да дојдат и други странски засилувања. Ова е трето засулување за клубот кој доаѓа од кавадаречкиот клуб по репрезентативците Соколов и Брчков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top