понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 29 ново

Се сврши поранешниот сопруг на Весна Петрушевска – Бејби

Генералниот директор на КБ Прво пензиско друштво и финаниски аналитичар, воедно и поранешен сопруг на актерката Весна Петрушевска – Бејби,  Јанко Тренкоски, по вторпат ќе се жени.

Тој се сврши со својата девојка Елена Киевска, со која наскоро го очекуваат и првото заедничко дете, пренесува „Е-магазин“.

Од бракот со Весна, Јанко ги има дестгодишниот Кирил и осумгодишната Мина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top